LEKCJE ONLINE

Zapraszam na indywidualne lekcje przez Skype. Obecnie specjalizuję się w gramatyce na poziomie około B1-B2. Jeśli mówisz i piszesz po polsku i chcesz wyeliminować swoje „ulubione” błędy albo chcesz zrozumieć reguły gramatyczne, to jesteś w dobrym miejscu! Uwielbiam gramatykę i umiem ją wyjaśniać prosto i skutecznie.

Jak wygląda lekcja?

To zależy od Ciebie! Jeśli chcesz ćwiczyć mówienie, będziemy rozmawiać. Jeśli masz problem z pisaniem, będziesz pisać teksty. Jeśli chcesz przygotować się do egzaminu certyfikatowego, to najpierw przeczytaj ten artykuł.

 1. MÓWIENIE
  Na lekcji możemy rozmawiać na różne tematy. Ty mówisz, a ja zadaję Ci pytania pomocnicze i notuję Twoje błędy. Błędy omawiamy na bieżąco. Jeśli nie wiesz, dlaczego dana konstrukcja jest błędna, to od razu Ci to wyjaśnię, podam regułę i przykłady. Wszystkie notatki wysyłam Ci po lekcji w pliku tekstowym.
 2. PISANIE
  Na lekcji możemy wspólnie analizować i poprawiać błędy w Twoich tekstach. Teksty piszesz w ramach zadania domowego. Przed lekcją czytam Twoje teksty i zaznaczam błędy (ale ich nie poprawiam). Błędy analizujemy i poprawiamy wspólnie na lekcji. Jeśli nie wiesz, dlaczego dana konstrukcja jest błędna, to od razu Ci to wyjaśnię, podam regułę i przykłady. Wszystkie notatki wysyłam Ci po lekcji w pliku tekstowym.

Na lekcji nie robimy typowych ćwiczeń gramatycznych. Takie ćwiczenia możesz robić samodzielnie jako zadanie domowe i możesz je samodzielnie sprawdzać z kluczem. Na lekcji omawiamy tylko ewentualne wątpliwości. Według mnie najlepszą metodą nauki gramatyki jest pisanie i poprawianie samodzielnie napisanych tekstów, czyli używanie konstrukcji gramatycznych w naturalnym kontekście.

W jakiej formie prowadzę lekcje?

 1. Lekcje prowadzę w formie tygodniowych intensywnych kursów. Umawiamy się na cały tydzień i spotykamy się codziennie na 45 minut o wybranej godzinie od poniedziałku do piątku. Tygodniowy kurs kosztuje 600 zł i obejmuje pięć spotkań (5 x 45 minut). To są spotkania indywidualne (1:1).
 2. Oprócz czasu na lekcję musisz mieć czas na pracę własną – zrobienie zadania domowego (zwykle jest to napisanie tekstu), posłuchanie podkastu, obejrzenie filmiku, przeczytanie artykułu.
 3. Godziny lekcji:
  9.00-9.45
  10.00-10.45
  11.00-11.45
 4. Lekcje planujemy i opłacamy na cały tydzień z góry.
 5. Po opłaceniu lekcji zaczynamy naukę.
 6. Nie odwołujemy lekcji.

Jeśli chcesz się ze mną uczyć, napisz do mnie e-mail (pozdrowienia.gosia@gmail.com) i odpowiedz na poniższe pytania:

 1. Skąd jesteś? Jaki jest Twój język ojczysty?
 2. Jakie znasz języki obce i na jakim poziomie?
 3. Jak długo uczysz się języka polskiego?
 4. Uczysz się samodzielnie czy chodzisz na kurs językowy?
 5. Z jakich książek korzystasz?
 6. Z jakich innych materiałów korzystasz (kanały YouTube, podcasty itp.)
 7. Z czym masz największy problem?
 8. Nad czym chcesz pracować?

Jestem wymagającą nauczycielką. Pamiętaj, że to Ty będziesz pracować nad swoim językiem polskim, ja będę Ci tylko pomagać i pokazywać kierunek. Pamiętaj też, że musisz codziennie słuchać, czytać, mówić i pisać po polsku. Jeśli tego nie robisz, to lekcje niewiele pomogą.

Można zaciągnąć konia do wodopoju, ale nie można go zmusić, żeby pił.”

Na moim kanale na YouTubie znajdziesz też serię filmików ze wskazówkami, jak się uczyć:

 1. Kurs to za mało!
 2. Nauczyciel, trener, a może coach?
 3. Słuchaj, czytaj, oglądaj!
 4. Co czytać i jak czytać?
 5. Czego słuchać i jak słuchać?
 6. Jak się uczyć z YouTubem?

Do zobaczenia na lekcji!
Małgorzata