CZEŚĆ

Mam na imię Małgorzata i jestem nauczycielką języka polskiego jako obcego. “Pozdrowienia z Polski” to moja wirtualna tablica i sala lekcyjna. Publikuję tutaj moje materiały, nagrania, lekcje, filmy i wszelkie inne pomysły związane z uczeniem (się) języka polskiego jako obcego. Stronę polecam zarówno uczniom, jak i nauczycielom – myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

W tej chwili najwięcej czasu poświęcam lekcjom wideo, które publikuję na moim kanale na YouTubie “Pozdrowienia z Polski”. Te lekcje nagrywam dla osób na poziomie A2-B1. Ale osoby na wyższych poziomach też mogą znaleźć coś dla siebie. Mówię przede wszystkim o gramatyce, bo to mój ulubiony temat, i omawiam typowe błędy moich uczniów. Oprócz gramatyki mówię też o pisaniu i podpowiadam, jak napisać np. pozdrowienia, życzenia, ogłoszenie. Na kanale znajdziecie też filmy o certyfikacie z języka polskiego jako obcego.

N stronie znajdziecie też lekcje audio dla początkujących. Każda lekcja to nagranie w formie pliku mp3 oraz materiały w plikach PDF, bezpłatne i gotowe do pobrania. Jeśli uczycie się języka polskiego, to te materiały będą świetne do powtórki. Jeśli natomiast jesteście nauczycielami, to materiały te świetnie sprawdzą się w grupach na poziomie A1-A2. Polecam Wam przede wszystkim teksty okolicznościowe, związane z polskim kalendarzem, z polską kuchnią i polskimi tradycjami, np. “Wigilia w moim domu”, “Pierogi mojej Babci” czy “Kobiety w mojej rodzinie”.

Co jeszcze? Mam bardzo dużo pomysłów! Planuję publikować tu jeszcze więcej materiałów zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli. A w przyszłości chciałabym napisać dla Was książkę… Trzymajcie kciuki! 🙂

Miłej nauki!
Gosia